top of page

Niezbędne akcesoria w domku

Potrzebne akcesoria w nowym domku:
 

Kuweta - polecamy kuwety kryte, zatrzymują zapachy, zapewniają komfort i prywatność oraz najważniejsze nie wylatuje z nich żwirek ;)
Drapak - duży, masywny, z większymi legowiskami, koty brytyjskie są największymi kotami z ras krótkowłosych, zatem potrzebują stabilnego drapaka, który będzie również odpowiedni jak kocięta będą już duże.  
Miseczki - najlepiej sprawdzają się miski porcelanowe, nie koniecznie plastikowe,  często koty nie chcą jeść z takich miseczek.
Woda - bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup fontanny, która filtruje wodę zapewniając jej świeży dostęp, przy okazji zachęca naszych leniuszków do częstszego spożywania wody.
Nożyczki do obcinania pazurków - koty od małego przyzwyczajane są do obcinania. Raz w miesiącu należy podcinać pazurki
Szczotka do futra - czesanie zalecane jest głównie u kotów długowłosych raz w tygodniu. Natomiast u krótkowłosych nie jest to potrzebne, podczas codziennej pielęgnacji kot sam utrzymuje sierść w idealnym stanie, jedynie zaleca się wyczesanie sierści podczas okresu zmiany futra.
Żwirek - w hodowli stosujemy żwirek betonowy drobnoziarnisty, najlepiej na początku stosować ten sam co w hodowli, później jest to wybór indywidualny jaki wolimy my w czyszczeniu i nasze koty :)
Zabawki - kocięta jak i starsze koty uwielbiają rożnego rodzaju zabawki, piłeczki, kijki z piórkami, tunele itp, nie zawsze mamy siłę na zabawę z naszymi kotkami więc dobrze jest zaopatrzeć się w rzeczy przy których nasze koty nas nie potrzebują

 


 Zalecane żywienie:


BARF - zbilansowana dieta oparta na surowym mięsie, która ma na celu dostarczenie wszystkich wartości odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmów naszych pupili. Dieta polecana osobom z dużą wiedzą w tematyce dietetyki kotów oraz niebojących się krwawych dań dla kotów. -------> ten sposób żywienia stosujemy w naszej hodowli!
Puszki wysoko mięsne - 60%-98% mięsa oraz np suchą karmą bezzbożową z dużą zawartością mięsa.
Najlepiej aby karma sucha nie stanowiła podstawy w żywieniu gdyż, jest to najbardziej przetworzony z rodzajów karm. Posiada też o wiele mniejszą wilgotność od karm mokrych, zatem kot spożywający karmy suche musi dostarczać odpowiednia ilość wody.

Dla urozmaicenia można podawać surowe mięsko: wołowinę (niechude, musi mieć trochę tłuszczu!), indyka (nie są karmione antybiotykami ani sterydami gdyż ich organizm nie przyswaja tego rodzaju substancji), filety ryb (np. mintaj). Pamiętaj aby surowym mięsem nie karmić więcej niż 3 razy w tygodniu!!!

Raz w tygodniu można podawać surowe żółtko w celu dostarczenia witamin naszemu kotu.

 

 Poniżej umieszczam materiały pomocnicze jest to spis karm suchych oraz mokrych, które posiadają najlepsze składy.

podział-karm-mokrych-kot.jpg
comment_s7xSWwzT6jV9VYwx6lpVzApC3Za4pU1m

Większość karm, wszystkie niezbędnych rzeczy oraz akcesoria dla kotów możemy dostać w sklepach internetowych:

  • Zooplus.pl

  • Bitiba.pl


 

bottom of page