top of page

Kotki

Obecnie mieszka z nami sześć kotek. Pięć długowłosych i jedna krótkowłosa, w pięknych i różnorodnych umaszczeniach:

1.JPG

Liliowy - jest to kolor z grupy solidowych czyli tak zwanych gładkich kolorów. Powstał z rozjaśnionegokoloru czekoladowego.  Oczy kotów liliowych mają jedynie barwę pomarańczową. Kolor liliowy futra potrafi zmieniać swoje natężenie barwy w zależności od pory roku i temperatury.  

Liliowy szylkret bikolor - inaczej zwany trikolor. Jest to połączenie koloru (liliowego-kremowego-białego). Takie umaszczenia występują jedynie u kotek tak jak umaszczenie szylkret ze względu na genetykę. Oczy takich kotek występują w kolorze pomarańczowym jak u solidów.

IMG_4249.JPG
IMG_4581.PNG

Czarne srebro szynszylowe - koty o tym umaszczeniu wbrew pozorom posiadają śnieżnobiałe futerko, które jest jedynie lekko cieniowane czarnym kolorem. Oczy występują w kolorze zieleni z czarnymi wokół obwódkam. Umaszczenie to charakteryzuje się czarnymi poduszeczkami oraz ceglanym noskiem.  

Czarne złociste cieniowane - jest to umaszczenie często mylone przez laików z rudym. Jednakże w porównaniu do rudych posiada charakterystyczne czarne znaczenia..

na grzbiecie, łapkach od spodu, oraz na koniuszku ogona przypominając umoczony pędzel w farbie. Dodatkowo koty o tym umaszczeniu posiadają piękne zielone oczy, które niesamowicie kontrastują z ich złotym futrem. 

IMG_7510.jpg

Każda z nich jak na kota brytyjskiego charakteryzuje się, spokojem, równowagą, przyjaznym nastawieniem do innych ludzi. Są aktywnymi członkami naszej rodziny, przyzwyczajone do pieszczot i kontaktu z człowiekiem.

Zależy nam na różnorodności w naszej hodowli, otrzymywania unikatowych umaszczeń oraz dążenia do ideału wzorca rasy przez nas hodowanej. 

bottom of page